Νέα - Ανακοινώσεις

Ανακοίνωση για τον Αγιασμό

Ο Αγιασμός του 25ου Δημοτικού Σχολείου και του 43ου Νηπιαγωγείου  για το σχολικό έτος 2023-24 θα γίνει  Δευτέρα 11/9/2023 και ώρα 9:00 π.μ.

Η προσέλευση των μαθητών και μαθητριών θα γίνει στις 8:50π.μ.

Στην αυλή  του σχολείου, όπου θα πραγματοποιηθεί η τελετή του Αγιασμού, θα προσέλθουν οι μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού και Νηπιαγωγείου και οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών.

Μετά τον αγιασμό οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας θα παραλάβουν τα καινούρια τους βιβλία, γι’ αυτό πρέπει να έχουν μαζί τους την σχολική τους τσάντα.

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 9:45.

Οι γονείς της Α’ τάξης θα παραμείνουν στην αυλή του σχολείου, καθώς θα γίνει ο καταμερισμός των τμημάτων και στη συνέχεια θα περάσουν στις τάξεις  για να τους δοθούν  οδηγίες από τους εκπαιδευτικούς.

Οι γονείς των μαθητών/μαθητριών που θα παρακολουθήσουν το ολοήμερο πρόγραμμα, θα παραμείνουν στην αυλή για σχετική ενημέρωση.

Καλή δύναμη σε όλους και να έχουμε μια νέα καλή σχολική χρονιά!!!