ΜΗΝΑΣ ΣΕΠ 2024 1
Εκδηλώσεις Νέα - Ανακοινώσεις

Διαδικτυακές ενημερωτικές δράσεις στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.) κατά το σχολικό έτος 2023-24

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας διοργανώνει στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.) μια σειρά διαδικτυακών ενημερωτικών δράσεων, οι οποίες πρόκειται να υλοποιηθούν κατά τον μήνα Φεβρουάριο του 2024. Οι δράσεις απευθύνονται κυρίως σε μαθητές/τριες Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου, αποφοίτους, καθώς και στους γονείς/κηδεμόνες τους.

Τα αναλυτικά προγράμματα κάθε δράσης και οι αντίστοιχοι ηλεκτρονικοί σύνδεσμοι για την παρακολούθηση των διαδικτυακών παρουσιάσεων θα αποσταλούν εγκαίρως στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, προκειμένου να προωθηθούν αρμοδίως στις σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς τους.

Αφίσα Μήνας ΣΕΠ 2024 page 0001