Δράσεις Κοινωνικές

Τιμώντας τον παππού και τη γιαγιά!

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα για τον παππού και τη γιαγιά, τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2023 οι Δασκάλες της Γ’ τάξης κ. Λαμπάκη και κ. Καραλιά, οργάνωσαν μια μικρή γιορτή. Οι μαθητές  προσκάλεσαν τους παππούδες και τις γιαγιάδες τους να επισκεφθούν το σχολείο μας. Μέσα σε μια ζεστή και συγκινητική ατμόσφαιρα στην αίθουσα της βιβλιοθήκης (Μαναβή) οι μικροί μαθητές είχαν πολλά να τους ρωτήσουν για τα δικά τους μαθητικά χρόνια. Όλοι ταξιδέψαμε πίσω στο χρόνο και οι μεγαλύτεροι μοιράστηκαν τις αναμνήσεις τους μαζί μας. Έπειτα γνώρισαν και το δικό μας, σημερινό σχολείο, αφού τα παιδιά με ενθουσιασμό ήθελαν να παρουσιάσουν την καθημερινότητά τους μέσα σε αυτό. Στο τέλος της δράσης μας, τα παιδιά ευχαρίστησαν τους παππούδες και τις γιαγιάδες, χαρίζοντάς τους από ένα γλαστράκι!